Co zařadit do zdravého jídelníčku?

Dnešní době je velmi uspěchaná a plná stresu. Proto je velmi důležité starat se důsledně o své zdraví a dodržovat zdravý životní styl. Nejprve je nutné zamyslet se nad skladbou jídelníčku, jelikož to, co denně konzumujeme, významně ovlivňuje fungování celého našeho organismu. Správný jídelníček je důležitý nejen pro udržení dobré fyzické kondice, ale rovněž pro naši psychickou a duševní pohodu.

mořské řady

Vyvážený jídelníček by měl především obsahovat dostatečné množství základních makronutrientů, které se nazývají sacharidy, bílkoviny a tuky. Některým jedincům bude vyhovovat mít ve stravě zařazeno více tuků. Tak tomu bude především u lidí, kteří mají vetší fyzickou zátěž a pravidelně sportují. Naopak někomu bude vyhovovat během dne větší přísun sacharidů, které jsou zastoupeny například v obilovinách, těstovinách, ovoci či rýži. Tyto věci jsou velmi individuální a je třeba , abyste si našli styl stravování, který vám bude vyhovovat.

Nezapomínejte na dostatečnou konzumaci vitamínů

Stejně důležité jako makronutrienty jsou rovněž mikronutrienty. Mezi nejvíce známé se řadí například vitamíny, minerály a stopové prvky. Všechny tyto látky jsou naprosto esenciální pro správné fungování vnitřních orgánu, ale rovněž pomáhají v boji s únavou a jsou důležité pro vnitřní pohodu.

běhání

Právě mikronutrientů většina populace nepřijímá dostatečné množství z normální stavy a je dobré je suplementovat. Mezi nedostatečně zastoupené stopové prvky v naší stravě patří například jód a je tedy vhodné jej konzumovat například ve formě tablet, které se nejčastěji vyrábí z mořské řasy jménem kelpa.

Na https://www.nakliceno.cz/kelpa/ lze najít více informací o této rostlině. Vhodné je rovněž zakoupit prášek či tablety z této řasy, jelikož kromě jódu obsahuje vitamíny a minerály, které jsou pro správné fungování organismu potřebné.