Dovolená trávená u bazénu

Někteří lidé vyráží na dovolenou k moři, protože jej považují za skutečný balzám. Proč ne, pokud máte štěstí na vylidněné pláže, kde není, jak se říká, „hlava na hlavě“, může to být skutečně dokonalý relax. Podobné je to i s tuzemskými pobyty např. u jezera či přehrady, i když koupání zde zas nemusí mít požadovanou úroveň např. kvůli výskytu sinic.

voda v bazénu

Existuje však také možnost vyhnout se jak sinicím, tak i přelidněným plážím, a trávit dovolenou u vlastního bazénu. Připadá vám to příliš strnulé a nudné? Pak vězte, že to vůbec nemusí být pravda:

Chalupa v rekreační oblasti – máte-li k dispozici rekreační chatu, bazén můžete mít právě tam. Pobyt u bazénu na zahradě vlastní chaty bude umocněn krásným prostředím kolem vás a zejména nebývalým klidem a pohodou. Nikdo vás tu nebude rušit a můžete si vodní lázeň užívat po celou dobu, kdy je venku příjemné slunečné počasí.

bazénové dno

Pobyt na slunci – tímto se dostáváme k tvorbě vitamínu D. Bazén je k tomu ideální prostředí, protože se vám tu bude příjemněji slunit, než jen někde na trávníku v přírodě, anebo v přelidněných kempech a vodních rezervoárech. Nezapomínejte, že „déčko“ je poměrně deficitní vitamín, a že jej v zimě nemáme dostatečné množství, proto se vyplatí v létě jej intenzivně doplňovat. Ale pozor na úpal, úžeh a spálenou pokožku.

Badminton – zahrajte si u bazénu badminton, je to velmi zábavná hra, a jestliže vám spadne míček do vody, snadno jej odlovíte síťkou, anebo to vezmete jako bonus a vylovíte jej tím, že do vody skočíte.

Skákání do vody – skákat do bazénu můžete jen tak, pro radost, i bez badmintonu. Skoky do vody jsou dokonalý antistres, a to není nutné skákat šipky, vystačíte s docela obyčejným „kufrem“.

Sex – že se v bazénu můžete i milovat, je jasné snad každému. Ve vlastním bazénu do země levně pořízeném to půjde, zatímco někde u moře nebo u rybníka to může být poměrně riskantní a stresující proces.