Hurá do nového bytu

Je lépe se stěhovat sami, nebo se obrátit na profesionály? Je lépe si vše zabalit a připravit a jen si věci nechat vynosit a převézt, nebo přestěhování nechat od A do Z na specializované firmě? To jsou určitě dilemata každého, komu se blíží den D, den kdy bude muset změnit adresu.

Vše řídí manažer

Zřejmě nejlíp uděláte, když vše necháte na odbornících. Získáte jistotu, že vše proběhne jak má, nic se neztratí, a že je minimální pravděpodobnost, že by se mohlo něco poškodit. Stěhování po Praze Stehovani-mamut řeší odborníci.

A k tomu získáte malinkatý bonus, velký významem, který doceníte až zpětně. Celé to divadlo budete sledovat z povzdálí v naprostém klidu. Jediné co vás možná čeká, je to, že vám možná ukápne slzička při nostalgických vzpomínkách na vše krásné, co jste v opouštěném bytě prožili.

Celá operace přestěhování je řízena od počátku do konce jediným mužem. Na starosti má opravdu všechno. Obalové materiály, balení, registraci, vystěhovávání, logistiku, nastěhovávání a třeba i zpětné montáže rozmontovaného nábytku. Za vše osobně zodpovídá. I za případné ztráty či poškození. Ale nebojte, bývá to ostatečně zkušený pracovník, který dokáže zajistit, aby k těmto záležitostem nedocházelo.

Vy se opravdu nestaráte vůbec o nic. Ani o povolenky vjezdu a dočasného parkování, které můžou být pro stěhovací vozy povinné.

Stěhovací vůz

Vystěhování končí specializovaná firma závěrečným úklidem vyprázdněných prostor. Odpovídá za to, že byt, který opouštíte, který jste měli v pronájmu, bude ve stavu, který nájemní smlouva vyžaduje k převzetí. To znamená, že po vystěhování byt nejen vyčistí, ale opraví i případné poškození stěn. Je-li to zapotřebí, byt bude i vymalován. Samozřejmě že za všechny tyto služby budete muset něco zaplatit. Sami ale zjistíte, že se vám, vynaložení finančních prostředků určitě vyplatilo. Za ten klid a pohodu to stálo.