Jak přežít malý letní úlet

Léto voní po seně, slunci, radovánkami i prvními láskami. Je to čas zamilovanosti, protože lepší podmínky si nikdo ani neumí představit. Pokud jste ale zadaná, a přesto si chcete léto zpestřit románkem, měla byste si předem ujasnit, že půjde jen o nezávazný flirt. Neztrácejte svou úroveň, nedělejte si žádné iluze a nerozhazujte trapné sliby. Pokud ale v románku budete pokračovat i po skončení vaší dovolené, půjde už o nevěru. Zpytujete pak své svědomí?

víno

Možná šlo opravdu jen o malý úlet, na který budete ještě několik měsíců vzpomínat jako na romantickou součást vaší dovolené. Co ale dělat, pokud žijete v dlouholetém vztahu, a najednou máte pocit, že jste potkala muže svých snů? Zamilovala jste se a chcete s ním trávit i nadále co nejvíce času? To už pak není jen nevinný flirtík, který vás vyvedl ze stereotypu a na chvíli se vkradl do vašeho současného partnerství. Jestliže chcete opravdu bořit již vybudované mosty, měla byste se nejprve zeptat, proč se to všechno stalo. Anebo zůstanete jen u jen u hezké vzpomínky? Budete se pak doma moci podívat svému muži do očí?

svíčky

Nejprve zjistěte, co je zač

Váš idol mohl být romantický třeba jen z důvodu, že bylo léto, a on byl na dovolené. Změna prostředí totiž dělá divy. Nemusíte vstávat do práce, najednou se ocitáte v jiném světě, a nic vám nebrání, abyste popustili uzdu své fantazii. Jenže v reálném životě má každý z vás nastavené vzorce chování. Jaký je tedy váš muž z románku ve skutečnosti?

Nechovejte se jako šílená

Pokud chcete, aby zůstalo jen u letního románku, nic víc, a doma to samozřejmě chcete utajit, nechovejte se najednou jako šílená zamilovaná puberťačka. Chovejte se zkrátka tak, jak je vaším zvykem. Náhlé a nenadálé změny v chování či v oblékání by vás jedině prozradily.

Nechte si to pro sebe

Chcete si své tajemství z léta vzít do hrobu, i když to ve vás vaří, nemůžete spát ani jíst, a proto se toužíte svěřit alespoň vaší nejlepší kamarádce? Nedělejte to. Nechte si to jednoduše pro sebe, nikdo jiný o tom nemusí vědět, bude to tak lepší.

jízda

Nedělejte ukvapené závěry

Pokud se z vaší lásky na dovolené zrodí vztah, to se ukáže až odstupem času. Nejprve všemu dopřejte dostatek času. Do té doby nedělejte ukvapené závěry. Nic si zbytečně neidealizujte a stůjte rovnýma nohama na zemi. To, že cítíte lásku k jinému, spíše vyzdvihuje praskliny ve vašem stávajícím vztahu. Zkuste si nejprve uvědomit chyby a nedostatky. Nedá se s nimi ještě pracovat?