Když to doma žije

Stěhujete se a zařizujete si nové bydlení? Pak je tento článek vhodný právě pro vás. Společně se nyní podíváme pod pokličku tajemství vhodného umístění nábytku tak, aby vaším domovem mohla nerušeně plynout blahodárná energie známá jako čchi. Tato esence je dle čínských mouder všudypřítomná a její kvalita má vliv na naše zdraví.
Pracovní stůl
Zkuste se tedy inspirovat. Jmenujte sami sebe bytovým architektem a se špetkou nadhledu si navrhněte vaše nové místo pro život dle starobylého umění feng-šuej. Jsou známy jeho čtyři základní školy, my se nyní zaměříme na univerzální systém Pa-Kua zón. Budete potřebovat pouze čistý papír a tužku. Pohodlně se usaďte a postupujte podle následujícího návodu krok za krokem. Vytvoříme společně kompas, který se vám bude hodit jako praktická pomůcka.
Dětský pokoj
1.       Nakreslete čtverec jako půdorys vašeho bytu. Pokud se ve vašem případě jedná o jiný tvar, použijte přesto pro jednodušší představu čtverec. Postupně si popíšeme jednotlivé zóny, což jsou oblasti rozdělené podle světových stran vhodné k určitým činnostem. Až si všechny kroky projdete a vytvoříte si představu, jak tento systém funguje, můžete si proces zopakovat ještě jednou, tentokrát se skutečným tvarem půdorysu.
2.       Rozdělte čtverec dvěma svislými a dvěma vodorovnými čarami na devět stejných polí.
3.       Střed označte jako centrum, sbíhají se zde všechny energie a vládne zde harmonie.
4.       Zbylá pole označte podle světových stran (jih, jihozápad, severozápad, sever, severovýchod, východ, jihovýchod).
5.       Jižní část bytu je místem vhodným pro dosahování cílů a přináší úspěch. Je spojená s elementem ohně.
6.       Jihozápad je prostorem vztahů a lásky, patří k prvku země.
7.       Na západě má být zábava, je proto vhodný pro umístění dětského pokoje.
8.       Hledáte-li podporu pomocníků a mentorů, miřte na severozápad.
9.       Kariéra a obchod patří severu, pokud budete mít na této světové straně pracovní stůl, podnikání vám půjde od ruky.
10.   Severovýchod přináší moudrost, tato část domova by měla patřit vzdělání a osobnímu rozvoji.
11.    Na východě by neměla chybět společná rodinná fotografie.
12.   Konečně jihovýchod je ve znamení bohatství a hojnosti, energii zde lze podpořit sklenkou s mincemi různých měn, které jste nasbírali během cestování.