Pokojové rostli, které budou k vaší péči „tolerantní“

Většina pokojových rostlin není těžké pěstovat, dokonce by mnozí řekli, že jejích pěstování je přímo jednoduché. Tak proč mnoho z nás, amatérských pěstitelů, často končí se hřbitovem květin namísto kvetoucí podívané? Zásadní podíl na tom bude mít skutečnost, že často volíme podle vzhledu a ne podle vlastností dané květiny. A tak si z květinářství odnášíme květinu sice krásnou, ale takovou, která místo minimální páče potřebuje odborné znalosti a velkou pozornost.
květ kytky
Aglaonema  
Je to pokojová rostlina, která se vyznačuje oválnými listy rostoucími ze stonku. Listy mají různé barvy a mnohé se vyznačují velmi výraznými bílými znaky. Je známo 21 různých druhů, z nichž všechny potřebují pouze mírné zalévání. Zeleným odrůdám nevadí méně osvětlení, pestrobarevné, jako je stříbřitě šedá Aglaonema, potřebují jasnější světlo, ovšem ne světlo přímé. Všechny odrůdy jsou pomalu rostoucí a vypadají obzvláště dobře, pokud nasadíte různé druhy do jednoho květináče.
proutěný květináč
Dracéna vonná
Tato rostlina potřebuje ke kvalitnímu růstu světlé místo, ovšem pouze takové, které je bez přímých slunečních paprsků. Postačí, když ji budete zalévat pouze mírně, jednou týdně postačí. V zimních měsících můžete zálivku ještě snížit. Pokud chcete dracénu prořezat, nejvhodnější období je zjara.  Může dorůst až do 2 m, do šířky se nijak zvlášť nerozšiřuje, proto je tato rostlina velmi vhodná pro umístění do rohů pokojů, či do koutů, kam se nic jiného nevleze.
pokojové rostliny u láhve
Lopatkovec (toulcovka)
Ze všech kvetoucích pokojových rostlin je Lopatkovec snad nejsnadnější na údržbu. Stačí mu místo, které je dostatečně světlé, bez přímých slunečních paprsků. Ovšem spokojí se i s menším přístupem světla, v takovém případě, ale může dojít k tomu, že rostlina nebude mít květy. Výrazné bílé květy se začínají objevovat počátkem léta a vydrží týdny.