Kouzlo pouzdrových šatů

Ojedinělý módní kousek tvořící garderobu kterékoli ženy. Bezkonkurenčnost je v jejich jednoduchosti, eleganci a především nesmrtelnosti. Jsou zkrátka nadčasové. Byť  se hřejí na výsluní pro svou oblíbenost již od 60. let, působí stále svěžím vzhledem. Poudrové šaty nikdy neomrzí.
 britská herečka
Pohled do historie
 
Vše započalo roku 1961 a to premiérou světově proslulého filmu „Snídaně u Tiffanyho“, kde hlavní představitelka v podání Audrey Hepburn byla oblečena do pouzdrových šatů a tím se zcela rozpoutala davová mánie touhy po šatech. Každý chtěl tyto šaty mít ve svém šatníku. Ženy i dívky zkrátka chtěly vypadat jako Audrey Hepburn. Ovšem v té době stěží někdo věděl, že za těmito šaty stojí módní návrhářská ikona Coco Chanel, která navrhla tento model šatů již roku 1926. Až prostřednictvím výše zmíněného filmu se staly módním hitem a top kouskem garderoby.
 
Půvab a moc pouzdrových šatů
 
Pouzdrové šaty, které bývají nazývány též coby malé černé, v sobě ukrývají tu sílu, že si dokáží podmanit i dámy a dívky, které nenáleží mezi příznivkyně šatů, sukní, různých volánků apod. Poudrovky jsou ideálním kouskem pro nošení v každém ročním období. Jsou vhodným oděvem do kanceláře i pracovní schůzky, do společnosti, rovněž pro volný čas či naopak ideální na párty apod. Předností je, že sluší každé postavě. Mají magické kouzlo, že schovají případné nedostatky, jako například silnější boky. Naopak dokonale zvýrazní ženské křivky, podtrhnou dostatečně ženskost.
 společenské šaty
Malé černé a co k nim – doplňky, obuv…
 
Ať už zvolíte klasické černé či upřednostníte šaty v barevném provedení – červené, modré apod., dají se díky vhodným doplňkům rozzářit nebo naopak utlumit. Mezi míněné doplňky samozřejmě náleží kabelky, šperky či též vlasové spony. Vše se odvíjí dle volby barevného provedení. Za sychravého či chladnějšího počasí je vhodné doplnit šaty svetříkem na zapínání. Tuto kombinaci šatů a svetříku si oblíbila i bývalá první dáma USA Michelle Obama. A jak to je s obuví? Záleží na dané okolnosti. Na společenskou událost, na párty apod. jsou adekvátní sandály na podpatku nebo lodičky. Pro volný čas či do kanceláře je možno zvolit baleríny. Mějte však na paměti, že v případě šatů sahajících ke kolenům jsou však boty na podpatku importantní.
 
 „Pouzdrovky“ by neměly chybět ve Vašem šatníku.