Proč vyzkoušet cvičení Total Barre


Cvičení Total Barre je jednou z nejúčinnějších dynamických forem pohybu, kombinuje prvky pilates (posilování), baletu (prodloužení, pozice), a vytrvalostního tréninku (kardio), nemusíte k tomu mít předchozí zkušenosti ani s tancem, ani s baletem, toho se bát nemusíte, i když se u baletní tyče cvičí, a podle toho, co je popsáno, pokud si myslíte, že to si asi moc nezacvičíte, nebojte, po chvíli cvičení nebudete „cítit nohy“.
Při jedné lekci posílíte svalové partie, o kterých jste ani nevěděly.
cvičení pilates
Naučíte se správnému držení těla, a ještě spálíte nějaké ty kalorie. Cvičení Total Barre nevyžaduje příliš velké náklady související se sportovním oblečením. Představte si, že jdete na hodinu baletu, při kterém se budete pravděpodobně nejlépe cítit v legínách, tílku nebo tričku a protiskluzových ponožkách či piškotech. V tomto případě jsou ale i bosé nohy zcela v pořádku.

Proč stojí za to tohle cvičení vyzkoušet?
Učí správné biomechanice pohybu, za podpory hudby zlepšujete držení těla, jeho pružnost, vytrvalost a dynamickou stabilitu. Každá hodina je přitom jiná, vždy přizpůsobená na míru klientům, pokaždé si tak můžete vyzkoušet trochu jinou choreografii. Také se při cvičení využívají různé pomůcky pro zlepšení pohybu nebo pro větší intenzitu cvičení – baletní tyč zajistí, aby nedocházelo k přepínání svalů nesprávným způsobem, využívá se také flex guma, menší míčky pomáhají posílit ruce, větší overball se využívá pro intenzivnější práci nohou.

Pro koho je cvičení Total Barre vhodné?
Jednoduše řečeno – pro všechny – opravdu je vhodné pro všechny věkové kategorie, cvičební hodina se dá upravit pro seniory nebo pro lidi, kteří mají problémy se zády, klouby apod., nedělají se při něm žádné skoky nebo výskoky, navíc Vás podpoří baletní tyč, pokud máte problém se stabilitou, nebo když chcete mít rovná záda.
baletní tanec
Jak často byste měli cvičit?
Ideálně je to dvakrát až třikrát týdně, ale pokud k tomu přidáte třeba procházky, stačí klidně i jednou v týdnu, a efekt to mít bude, ten ostatně pocítíte hned po hodině tohoto cvičení.
Výsledky uvidíte na všech oblastech, na kterých chcete zapracovat, paže se Vám zpevní, také břicho, vnitřní a vnější strana stehen, zadeček atd. Co je také důležité, při cvičení Total Barre si krásně vyčistíte hlavu, soustředíte se totiž při něm jen na sebe.

4.2/5 - (6 votes)