Nadváha se podceňuje

V Česku je vidět nejvíce obézních i morbidně obézních lidí čím dál tím více. Může za to náš sedavý styl života, může za to naše strava i pracovní životní styl, stres a všechno to kolem dohromady spojené v jeden těžce překonatelný chomáč neštěstí. Nedělejme si ale vrásky na hlavě. Mnohdy stačí pouhý pohyb, trocha procházky nebo i jen protáhnutí, změna jídelníčku a je to. Předně je ale třeba změřit vaše BMI. Využijte naši BMI kalkulačku pro ženu BMIKalkulačka či pro muže a zjistěte, jak na tom vlastně jste. Zadáte vaši váhu, vaši výšku, případně věk či pohlaví a je to. Vyjede vám velice jednoduchý výpočet i vaše aktuální skóre, které může být na spektru zařazeno do různých kategorií.

woman-2959213_640

  1. Cvičte alespoň jednou denně = Je úplně jedno co, hlavně se nějak hýbejte. Pokud máte čas na dovolené, hodně se procházejte, třeba i dvacet kilometrů denně. Pokud jste v práci, zkuste si poté z práce domů najít cestu pěšky, než autem či autobusem nebo městskou hromadnou dopravou. Zkrátka, pokud máte čas a půl hodinku k dobru, tak si to užijte. Stačí malé krůčky či spíše něco z vašeho stávajícího životního stylu vynechat a je to.

tea-599227_640

  1. Jezte málo, ale často = Necpěte se v jednom jídle na celý den. Rozložte si to na vícekrát, nebo alespoň zmenšete porce. Zkuste zařadit do jídelníčku luštěniny, sacharidy, ale i tuky či bílkoviny. Obměňujte váš jídelníček, nedávejte si pořád jedno a to samé. Udělat si jednoduché jídlo není vůbec problém, je to spíše otázka zvyku.
  2. Dělejte něco, co vás baví = divili byste se, za kolik problémů může stres či duševní nepohoda. Zkuste se uvolnit, dělejte něco, co vás baví, i když vám to zabere pár hodin, které byste mohli strávit jinak. Vykašlete se na to, co vás nebaví, nenuťte se. Zkuste i konfrontovat vašeho šéfa nebo člověka, který vám dělá v životě neplechu! A uvidíte.