Jak se shánějí scházející peníze?

V každém soukromém podnikání a v každé době jde o to, aby se tím hlavně vydělaly peníze. Peněz je totiž zapotřebí všem lidem, tedy i soukromým podnikatelům, a jakmile někdo tyto postrádá, je to nezáviděníhodná a někdy i vysloveně nezvládnutelná situace. Protože za co by se třeba nakoupil pro firmu materiál, čím by se zaplatila energie a další vstupy, z čeho by se financovaly platy zaměstnanců, odvody státu a vlastně i samotná obživa podnikatele, který nějakou firmu provozuje, kdyby se na to nevydělalo právě takovým podnikáním? To by logicky přece vůbec nešlo.

A tak se soukromí podnikatelé ženou den co den za ziskem, chtějí, aby měli peněz alespoň uspokojivé množství, a pokud to jde, pak ještě více. A v touze si vydělat vyvíjejí obvykle větší aktivitu než nějací zaměstnanci, kteří pouze pro někoho pracují za jistou dohodnutou mzdu.

nakreslené peníze

Jenže ani sebevětší snažení ekonomické úspěchy nezaručuje. I ti nejpilnější a nejschopnější podnikatelé mohou mít finanční problémy, a to klidně i zásadní, natolik vážné, že už se to skutečně musí řešit.

A jak se řeší finanční tíseň podnikatelů? Třeba i tím, že se berou půjčky. Což se ale daleko snáze řekne, než prakticky realizuje. Protože dostat půjčku, to znamená především přesvědčit nějakou finanční instituci o žadatelově schopnosti splácet a celý dluh vrátit. A to jen tak někdo ze soukromníků v problémech zaručit nemůže.

obrázek banky

Ale dokud existuje aspoň hypotéka bez registru fahd.cz, není ještě všechno ztraceno. I ten, kdo zažije v bankách perné chvilky a nakonec z nich po složitých jednáních o půjčkách odchází s nepořízenou, u nebankovní hypotéky uspěje poměrně snadno. Žadatel musí mít jenom nějakou nemovitost, kterou by se za takovou půjčku zaručil, a musí být logicky i schopen ji splácet, tedy musí mít aspoň nějaké příjmy, jež ale nemusí být závratné.

Tady půjčí i těm, kdo mají záznamy v registrech dlužníků, i těm, kterým třeba hrozí exekuce. Díky zmíněné nemovité záruce je to totiž možné.