Nové české barvy

Čeští výrobci nábytku a bytových doplňků vytvořili novou paletu barev vytvořenou dle preferencí českých zákazníků. Jedná se hlavně o odstíny šedé, béžové a pastelové. Každý bude ve správné kombinaci vypadat jedinečně a neokoukaně a zapadne do interiéru každého domu či bytu. A to ať už je v moderním či venkovském stylu.zelený gauč.jpg
Barevné kombinace vychází ze tří základních skupin:

  1. Přírodní a neutrální (béžové, šedé, bílé);
  2. pastelové, duhové, růžové, světle fialové, světle modré či mintové;
  3. syté odstíny (červená, žlutá, tmavě šedá modrá a tyrkysová).

A teď už k samotným novým barvám. Zde jsou:

  • Květ magnolie

Tento oddíl zahrnuje neutrální béžové odstíny. Ty nijak nezatěžují naše podvědomí ani smysly, naopak vytváří hřejivý pocit a vybízí k relaxaci. Výborně se hodí do obývacích pokojů v kombinaci se žlutou či jemně kávovou.

  • Lipová

Náš národní strom a obzvláště pak barva jeho květů vyvolává pocity nostalgie. Skvěle zapadne do místností vhodných ke spánku. Pokud se doplní o perlově bílou, pocit dokonalé pohody již nemůže nic překazit.vzorky barev.jpg

  • Tropické avokádo

Jedná se o zelené až žlutozelené odstíny, které navozují pocit bezpečí a přináší organismu novou svěží energii. Skvěle bude vypadat ve spojení s kakaovými tóny.

  • Šalvěj

Jak již název napovídá, tento odstín byl inspirován zeleným zbarvením šalvěje, což je nepálská květina sloužící především k přípravě čaje. Má uklidňující účinek, který se kombinuje s dalšími zelenými či béžovými odstíny.

  • Granitová šeď

Tento odstín tmavé šedé odpovídá požadavkům industriálního stylu, který uceluje interiér v jeden celek, klade velký důraz na jednotlivé detaily a skvěle se hodí k zeleným či žlutým tónům.

  • Karmínová

Tato energická barva předurčuje k aktivitě, čímž skvěle zapadá do místností, kde se pracuje či jinak podněcuje tvořivost. Skvělou volbou tedy bude pracovna, studovna či podobné prostory. Protože se jedná o vcelku výrazný odstín, je třeba jej trochu zmírnit vhodně zvolenými doplňujícími tóny. Těmi jsou například béžová nebo písková.