5 Tipů na vybavení pro váš domov

 tip první: Využívejte přírodní materiály
 
Dřevo je in! Tento přírodní materiál nejen vytváří v domě teplou atmosféru, ale je také šetrný k životnímu prostředí. Pokud samozřejmě pochází z udržitelného lesního hospodářství. Dalším důležitým přírodním materiálem vedle dřeva je bambus. Není to bez důvodu, že v Číně je to symbol dlouhého života – nábytek vyrobený z bambusu slibuje obzvláště dlouhou životnost!
jehličnatý les
 
tip druhý: Oprava místo vyhození:
 
Švy na pohovce jsou roztržené, barva na stole se pomalu odlupuje nebo se noha u židle otáčí? Není žádný důvod prostě zlikvidovat svůj milovaný kus nábytku! Někdy dokonce i malé opravy nebo výplně stačí prodloužit životnost vašeho nábytku mnohokrát. Další možností je opětovné použití jednotlivých částí. Možná je boční stěna starého skříně vhodná jako police?
 
tip třetí: Dávejte pozor na značku kvality
 
Pravděpodobně jste se již ptali: Jak mohu vědět, že kus nábytku byl vyroben udržitelným způsobem? Abyste měli jistotu, doporučujeme se podívat na tzv. Ekoznačku. Výrobci tak zaručují, že jejich výrobky neobsahují znečišťující látky a podléhají přísným směrnicím pro jakost. V případě nejasností je vhodné kontaktovat prodejce. Musí vám říct, odkud pocházejí suroviny.
 
tip čtvrtý: Nadčasový design:
 
Design je pro mnohé rozhodující při výběru vybavení do domácnosti. A nemusí se jednat jen o nábytek. Například lampa vyrobená z recyklovaných lahví na víno nejenže naprosto šetří zdroje, ale je také opravdovým desingovým kuosek.
babmusový les
 
tip pátý: Využívejte bazary nebo výměnné burzy
 
Máte ve svém sklepě starou pohovku, za kterou by někdo mohl být šťastný? Existuje mnoho recyklačních platforem na internetu, kde lze vyměnit starý nábytek a bytové zařízení. Až se příště budete chtít zbavit něčeho, co je ještě v pořádku, ale už to nechcete, tak se podívejte nejdřív na tyto weby. Nejenže uděláte něco pro životní prostředí, ale zároveň potěšíte i někoho jiného.
 
 
Stejně jako ve všech ostatních oblastech v životě i u trendu udržitelnosti platí: kvalita má svou cenu. Pokud se spoléháte na přírodní materiály, ujistěte se, že váš nábytek je certifikován uznávanou ekoznačkou, jeho nákup se však projeví ve vaší peněžence. Zelená však není vždy drahá. Obnovením nebo opětovným použitím některých materiálů nebo kusů nábytku můžete ušetřit hodně!