Co pro vás znamená zdravý životní styl?

Životní styl každého z nás se může lišit. Co vyznává jeden, neuznává druhý. Každý jsme osobnost a každý žijeme svůj život a vyznáváme svůj styl života, tak jak nám v danou dobu vyhovuje. Určitě to není o tom, že zajedeme do jedné koleje a v té cestujeme po zbytek života. Někdo to tak možná může mít, ale občasné vykolejení je žádoucí. Změna je život. Co ale není třeba měnit, je zdravý životní styl.
zdravá snídaně s ovocem

Mezi hlavní a důležité aspekty zdravého životního stylu patří bezesporu vyloučení cigaret ze svého života. Pokud jste kuřáci, vězte, že kouření vám zdraví nepřinese. Na každé krabičce cigaret jsou odstrašující případy, bohužel kouření vesele kvete dál. A pokud si myslíte, že elektronická cigareta vás spasí, chyba lávky. Kouření je zlozvyk. Stejně jako požívání alkoholických nápojů. Ty také nepatří do zdravého životního stylu. Jasné, občasnou sklínku vína si můžete dopřát. Milovníci dobré sklenky si pomáhají úslovím – bílé víno na snížení cholesterolu, červené víno na zvýšení červených krvinek. Všeho s mírou.
kondiční běh s hudbou

Abyste byli zdraví, musíte se pohybovat, tzn., zařaďte do svého denního programu alespoň jednu pohybovou aktivitu denně. Nemusí to být hned běh na dlouhé tratě. Zvolte pohyb, který zvládáte, který vás baví a který můžete denně nebo alespoň obden provozovat. Sami přemýšlejte, co můžete pro své zdraví udělat, např. chůze v rychlejším tempu, plavání, jízda na kole (vhodná pro osoby s bolavými klouby). Pro zdatnější je vhodný již zmiňovaný běh, skákání přes švihadlo, v zimě běh na lyžích.
zákaz kouření

A v neposlední řadě pro udržení zdravého životního stylu je zdravá výživa. A to leckdy bývá kámen úrazu. Většinou lidi bývají zvyklí na určitý stravovací způsob a bývá pro ně problém ho změnit. Začněte pomalu. Upusťte od uměle slazených nápojů, naopak zvyšte příjem zdravých tekutin, jako jsou bylinné čaje, neochucené stolní vody, pokud máte doma kvalitní vodu, pak vodu z kohoutku. Dbejte na to, abyste konzumovali stále méně výrobků z bílé mouky, snižte příjem cukru, zařaďte luštěniny. Ochutnejte „hummus“. Vím, zní to odpudivě, ale vězte, že takový hummus na kváskovém chlebíku posypaném pórkem, chutná výtečně! A pro své zdraví uděláte hodně. A to přece chcete!

Začněte vyznávat zdravý životní styl a prodloužíte si svůj život ve zdraví a pohodě. Je to jen na vás a na vašem rozhodnutí.