Dětský pláč, který nemá konečnou

Děti pláčou. To vám snad říkali všichni už od malička. Ale to, že děti pláčou pořád, jste zjistili až ve chvíli, kdy jste si nějaké pořídili. A že je to někdy k nevydržení nebo, že neslyšíte už vlastní myšlenky… tak na to jste jistě nebyli připraveni vůbec. Ale jste rodiče a nic jiného než vydržet to, vám stejně nezbývá.
pláč miminka
Děti bývají uplakané v různých období jejich růstu:
1.     Bolesti bříška/nadýmání
2.     Růst zubů
3.     Nemoci
4.     Období vzdoru
5.     Vztek
6.     Projev osobnosti
7.     Způsob komunikace
8.  Citlivost

Emočně citlivější děti

Dítě může být v každé z těchto fází uplakané ještě o něco více, než se na první pohled zdá. Pokud si myslíte, že už to nejde, aby brečelo ještě více je dost možné, že je vaše dítě hodně empatické a citlivé. V takovém případě se setkáte s reakcí pláče o něco častěji, než ostatní rodiče svých dětí. Není nutné, pokládat to za katastrofu a zbytečně propadat zoufalství. Naopak empatie se mu může v životě jen hodit a díky ní z něho může být správný a citlivý jedinec, kterých je dnes už poněkud málo.

Pláč jako zbraň v rukou dítěte

Děti jsou chytré a často jim netrvá příliš dlouho, aby pochopili, jak jisté věci fungují, a jak s nimi můžou hýbat. Nejsnadnějším terčem jejich útoků bývají rodiče, kdy využívají dětskou zbraň, jakou je pláč ke svému dobru. Faktem je, že z drtivé většiny případů, rodiče raději svému dítěti něco povolí a ustoupí, než by měli poslouchat hysterické naříkání – nedejbože ještě někde na veřejnosti. V takových situacích můžete také vidět, do jaké míry je veřejné mínění pro lidi důležité, že se vzdají svých zásad o dobré výchově.
slzy holčičky

Forma komunikace

Dítě s vámi může komunikovat různými způsoby. Jedním z nich je i pláč, který značí negativní postoj k daným potížím, které ho zrovna postihli. Je to reakce na jeho chování, která se vám sice nelíbí, ale určitým způsobem se tak dítěti uleví a začíná se projevovat. Omezovat byste ho v tom neměli, ale jako rodič, to musíte jednoduše ustát.