Jak z malého prostoru udělat velký

Každý nemá to štěstí být majitelem vily nebo velkého bytu, a tak se musí uskromnit v garsonce. Zde je několik tipů, jak se dá i v malém prostoru pohodlně bydlet.černá tapeta

  1. Ideální situace nastává tehdy, když dostanete k dispozici nezařízený byt a nemáte omezený rozpočet. V tomto případě máte volné pole působnosti a můžete popustit uzdu vaší fantazii. Dobrou volbou je sklopný nábytek. Na trhu existuje nepřeberné množství výrobků, o kterých možná netušíte, jako postel ve dne schovaná ve skříni a na noc sklopená dolů. Nepostradatelný je stůl připevněný ke zdi, který se v případě potřeby rozloží.

 

  1. Velkou službu udělá nábytek na míru, taktéž i vestavěný nábytek. Pokud obýváte podkroví, můžete využít šikminy. Jestliže máte vysoké stropy, doporučuje se vystavět zvýšené patro a umístit tam spací zónu. Tímto pod ním vznikne odpočinková zóna, kam můžete postavit sedací soupravu s menším konferenčním stolkem, nejlépe stohovatelným.

 postel u stolu

  1. Další možností jsou police situované ke stropu na ukládání sezónních věcí. Využijte stěny, volte závěsné skříňky a nechte podlahu volnou. Zbavte se příček, které byt zbytečně rozdělují. Optického zvětšení prostoru docílíte také, když použijetezrcadla. Nemusí se jednat jen o klasická, ale i ve větším provedení na posuvných dveřích u šatních skříní. Odlehčeně působí i plastovýtransparentní nábytek.

 

  1. Nespornou výhodou je mít byt orientovaný na správnou světovou stranu. Získáte prosvětlený interiér a bude působit větším dojmem.Pro dobrý pocit se doporučuje vymalovat stěny světlými barvami. Je dobré sjednotit druh a povrch podlah. Určitě lépe působí podlaha v jednom dekoru, v opačném případě vám byt spíše rozděluje na menší nesourodé místnosti.

 

  1. Udržujte pořádeka nepřeplňujte byt nepotřebnými zbytečnostmi. Působí pak bez ladu a skladu. Dbejte i na správnou volbu doplňků, vhodné jsou ty v tlumenějších barvách, vyvarujte se křiklavých.