Rostlina jako léčivka


Ten, kdo to nezná a nikdy se o to nezajímal, tak asi netuší, že léčit může třeba obyčejná kopřiva, nebo ořechové listí. Všechno, nebo tedy skoro všechno na této zemi se dá užít k léčbě, a dokonce ani ještě některé rostliny a účinky neznáme. Co však známe je popsáno v různých léčitelských knihách anebo také v některých herbářích. Bohužel, i do tohoto oboru se nacpal kdejaký nedouk, který usuší cokoliv, co najde a vydává to jako lék na všechno ale hlavně na rakovinu. Navíc to prodává za příšerně drahé peníze a hloupí lidé mu to věří.

My se podíváme na rostlinku léty prověřenou a tou rostlinkou je meduňka.

meduňkové listy

Tato rostlinka se „příjmením“ nazývá lékařská. Latinsky Melissa officinalis a má hodně bohatou historii. Již kdysi dávno pradávno byly lékařům známy její zklidňující účinky a šarlatáni ji právě proto používali k výrobě elixíru mládi. Stejně jako ti dnešní na tom bohatli. Moderní lékařství rostlinku zná samozřejmě také a také ji hodně využívá. Bylinkáři doporučují meduňkový čaj a sami jej také často pijí. Není se co divit, rozhodně je člověku prospěšný. Používá se však také jako mírné hypnotikum, což souvisí se spánkem.

zátiší s meduňkou

Máte ho špatný? Neusínáte dobře? Tak ještě, nežli vyzkoušíte tabletky od lékaře plné chemie, vyzkoušejte raději meduňkový čaj. Je to rozhodně zdravější nežli ty prášky. Nebo si kupte polštářek, který je této rostliny plný. Nasušené pochopitelně. Když si jej dáte pod hlavu, mělo by se vám lépe usínat a také spánek by měl být silnější a zdravější. Z této rostlinky se sbírá především listí, ale někdo i nať. Posléze má ještě další využití, mimo čaje poslouží v kosmetice, nebo proti oparům. Prý pomáhá také na mastné vlasy. Vy nemusíte tuto rostlinku pěstovat ani pro ni chodit někam k lesu. Prostě jednoduše klikněte na odkaz zde a můžete si ji ve formě čaje objednat.