Věčné téma – diety, hubnutí a obezita

Na téma redukce váhy a jaká dieta je ta nejlepší, případně nejúčinnější se vedou neustálé diskuze. Je to takové věčné téma. Někdo se pustí tvrdě do boje a jiný zase hledá spoustu výmluv. Mezi jednu z nich patří oblíbená výmluva na to, že takové problémy jsou v rodině, takže u nás to jinak nebude. Vliv genetiky má samozřejmě vliv, ale zhruba tak 50 %. Záleží na tom, kolik takových genů jsme dostali do vínku. Je pravdou, že pokud v rodině panuje obezita a rodiče oba dva byli obézní, tak se může procentuálně navýšit až na 80 %. To ale neznamená, že to hodíme za hlavu. Mělo by pro nás být rozhodující, že se zaměříme na poměr příjmu a výdej energie. Míra a pravidelnost pohybové aktivity přispívá rozhodně k úspěšnému hubnutí.

Hustá polévka jakoby rajská

Dieta, která rozhodně pomáhá

Existuje mnoho dietních programů, ale proteinová dieta je vyhlášená snad po celém světě. Vše podstatné se o keto dietě https://www.prodietix.cz můžeme snadno dozvědět nejen z různých recenzí uživatelů, ale i od výživových poradců. Prakticky se upravuje jídelníček tak, že člověk naprosto minimalizuje příjem sacharidů a zvýší počet bílkovin. Ve chvíli, kdy tělu dojdou všechny zásoby cukru, dostane se do takzvané ketózy. Nyní je třeba někde vzít energii na náš složitý provoz. V tuto chvíli dochází na tukové polštáře, začínají se konečně spalovat a tím samozřejmě dochází k úbytku hmotnosti. Zvýšený příjem bílkovin je pro změnu žádoucí, aby tělo mělo dostatek energie a samozřejmě nám ji nebralo ze svalů.

Pán, který se měří v pase

Skládá se ze tří fází

Všechny fáze mají smysl, stejně tak jako nákup proteinových jídel. Ty mají samozřejmě velkou výhodu v tom, že si člověk nemusí lámat hlavu s tím, co by měl vařit, jídla jsou připravená tak, aby vyhovovala jednotlivým fázím, a také jsou určena jak pro muže i ženy. Dokonce ani oblíbená rajská polévka nemusí zmizet z jídelníčku, stejně tak jako pudink, koláče nebo oblíbené chipsy – jen budou mít trochu jiné složení, než jsme zvyklí.