Testery nesmí chybět


Aby byla voda v bazénu čistá, musí mít patřičné chemické hodnoty, jež takové čistotě napomáhají. A protože se v tomto případě jedná o vlastnosti, jež nejsou pro člověka pouhým okem viditelné, je třeba pomáhat si zařízeními, jež si s tím poradit dovedou, tedy testery.
Testery jsou pomocníky majitelů bazénů, s jejichž pomocí lze změřit tu či onu vlastnost bazénové vody, a to proto, aby se zakročilo, pokud by tato v nějakém ohledu vybočila z normy.
Testerů je hned povícero druhů. To proto, že každý dokáže měřit něco jiného, co je zjišťovat třeba.

tester

Existuje tak tester třeba na:

  1. kyselost vody alias měření jejího pH,
  2. obsah chlóru ve vodě, na čemž záleží úspěšnost boje proti všemožným mikroorganismům,
  3. obsah aktivního bromu (který se používá ve vířivých bazénech nebo whirpool vanách) ve vodě,
  4. respektive obsah aktivního kyslíku tamtéž.

Bazénové testery jsou velice užiteční pomocníci, díky nimž každý hravě zjistí, co se odehrává v takové bazénové vodě, a to kdykoliv si zamane.
A zamanout by si měl takový vlastník bazénu během koupací sezóny jednou týdně až jednou za čtrnáct dní, případně ale i častěji, existuje-li podezření, že v bazénu není vše takové, jaké by to v optimálním případě mělo být.

Hodnotu množství chlóru, bromu či aktivního kyslíku je třeba sledovat proto, že – jak již zaznělo – tyto prvky garantují nezávadnost vody, pH je pak záhodno znát proto, že při nesprávné kyselosti vody ony tři prve zmíněné látky neúčinkují optimálně, tak, jak by měly. Což by mohlo kvalitě vody i dost citelně uškodit.
A proto je třeba si všechny nezbytné testery pořídit a pravidelně používat. Nejlepší je pak vsadit na testery značky PWS s kapalnými činidly, které skýtají finanční i ekologickou výhodu v tom, že do nich jde nakupovat i samotné náhradní náplně kapalných činidel.

testování

Protože šetřit na tomto zboží by bylo kontraproduktivní. Člověk by sice zkraje ušetřil pár korun, ale zároveň by tak mohl mít v bazénu už zanedlouho i něco, do čeho by možná ani čuně nevlezlo. A to za to nestojí.