Vyděláváme dost, ale bohužel se to neobejde bez ALE

Každý jistě slyšel o tom, jaké platy dostávají politici a ekonomové. A jistě také víte, že se jejich platy zvyšují čím dál tím více. vždy se o tom dozvídáme mezi prvními, a to prostřednictvím internetu nebo zpráv v televizi.

Pytle s penězi

Jak jistě víte často slýcháme v televizních zprávách nebo právě v radiu či na internetu. jak a kolik jsme v průměru vydělali korun. a dost často to porovnávají s hodnotami z předešlého roku. A vždy, když nějakou takovou zprávu či informaci slyšíte, musíte opravdu zbystřit, protože se ani toto téma neobejde hnedka bez několika ALE.

Víte třeba o kolik vzrostla reálná hrubá mzda ? Reálná hrubá mzda vzrostla pouze o jedno procento. Takže všechny informace či zprávy o rapidním vzrůstu a podobně. se týkalo pouze vzrůstu nominálního. Jak jistě víte v době pandemie, ale i době „války“ ceny rostou, a rostou opravdu rapidním způsobem, takže je vlastně hezké že hrubá mzda vzrostla o to jedno procento, ale je to naprosto zbytečné, protože toto jedno procento opět klesne a jediné, co bude vzrůstat jsou ceny.

Nedostatek peněz

A jak možná víte ani ne většina českých občanů si na již zmíněnou hrubou mzdu nepřišly, a to z toho důvodu, že kvůli celé pandemii zdaleka klesly příjmy osob pracujících nebo podnikajících v oborech, jako jsou například kultura (divadla, kina, muzea), pohostinství (hospody, restaurace a gastro), ubytování (hotely, chaty) a podob. A vlastně jenom díky inflaci v momentální a budoucí době neporoste nic jiného než rozdíl mezi reálnou a nominální měnou. Takže i přes to, že někdo bude brát více, tak si vůbec nepomůže, protože teď sice budete mít více peněz, ale například za půl roku to opět bude málo.

SHRNUTÍ : sice vyděláváme dost, ale nebankovnihypoteky.net následně to stejně bude málo k normálnímu vyžití. Takže nám nezbývá nic jiného než jenom doufat že se celá tato situace trochu uklidní.