Dávejte na sebe pozor, vyplatí se to

Riskovat úraz se nikdy nevyplácí. A proto, ať už člověk dělá cokoli, měl by být na svou práci adekvátně vybaven. A takové vhodné vybavení odpovídající pravidlům bezpečnosti práce zahrnuje nejen ochranné pracovní pomůcky jako jsou třeba brýle chránící oči, pevný a nehořlavý oděv, ale také pracovní obuv .

pohorky

Ani ten nejlepší ochranný oděv vás totiž nemusí zachránit, uklouznete-li a svrhnete na sebe nějakou horkou kapalinu, žíravinu anebo spadnete-li pod nějaký nebezpečný stroj v chodu. V takovém případě pak můžete skončit v nemocnici s velice nepříjemnými zlomeninami, popáleninami a dalšími úrazy, a to ještě v tom lepším případě. Pracovníků, kteří se totiž při práci smrtelně zranili, protože nedbali na bezpečnost práce, není zrovna málo. A nikdo z nás by se k nim jistě nechtěl zařadit.

Ale zdaleka nejde jen o to, hledět si své bezpečnosti v zaměstnání, zvláště pokud jste řemeslníkem živícím se manuální prací. I v kanceláři může dojít k nepříjemným úrazům, pokud přeceníme své možnosti při drobných opravách či prací s elektrickými spotřebiči. Ovšem nejvíce mají lidé tendenci podceňovat riziko při volnočasových činnostech. Třeba taková relaxační práce na zahradě, kde by člověk vůbec nečekal, že se mu něco stane, skýtá mnohá nebezpečí. A jedná se často právě o použití nevhodné obuvi, která zapříčiní různé pády – ať už ze stromu při česání ovoce anebo ze žebříku či uklouznutí v mokré trávě a pád na položené vidle. To všechno může vést k velice bolestivým následkům, jež mohou být i trvalé.

obuv

Je škoda, že lidé svou bezpečnost tak zoufale podceňují, i přestože investice do pracovních ochranných pomůcek je naprosto mizivá oproti tomu, kolik následně vydají peněz za různé bolestivé operace, zdravotní pomůcky a léky. A zdraví, to už nám ani za peníze nikdo nevrátí.