Hračky pro děti

Pokud máte děti, nevyhnete se hračkám a dárkům a budete muset sledovat, jaké jsou nejnovější trendy v hračkách. Hodně vám v tom pomůže televize, která, zvláště před Vánocemi, na vás bude chrlit jednu reklamu za druhou a těžko zabráníte tomu, aby je vaše dítě nevidělo a nějakou si nepřálo. Jsou hračky, které budou chtít holčičky anebo chlapečci, ale existuje i řada neutrálních, které se kterými si budou hrát všechny děti a třeba i rodiče.

medvídek

Každá holčička bude toužit po panenkách. Panenka časem určitě bude potřebovat výbavu, jako je kočárek a náhradní oblečení. Pro holčičky, které si rády hrají na princezny, bude panenka jistě potřebovat i šaty na ples Svatebni-saty-spolecenske-plesove. A možná i nějakého prince. Holčičky také rády napodobují maminky, takže kuchyňka a nádobíčko jistě děvčátko také zabaví. Chlapečkům se vždy zavděčíte autíčky. S přibývajícím věkem to budou auta, které se mění v roboty anebo jsou na dálkové ovládání. Vedle nesáhnete ani když koupíte vláček. A je tu i skupina chlapečků, kteří milují dinosaury a příšery. Mezi universální hračky můžeme zařadit veškeré plyšáky. Anebo v poslední době čím dál oblíbenější háčkované hračky.

písek hračky

Pak je tu řada hraček, která podporuje pohybovou aktivitu dětí, jako jsou míče, pálky, ale třeba i létající talíře nebo draci. Draka totiž rozhodně nemusíte pouštět jen na podzim. Fouká-li vítr, dá se drak pouštět v jakoukoliv roční dobu. Děti rády dostávají hračky a je často obtížné jim říci ne nebo najít rozumný kompromis. Mnohdy totiž hračky dítě zabaví jen na krátkou chvíli a pak je přestanou bavit. Zkusme se vždy zamyslet, zda má hračka tzv. přidanou hodnotu a bude pro dítě nejen jako hračka, ale zda zároveň rozvine jeho schopnosti a dovednosti. Udělat radost dětem je snadné. Neznají cenu peněz a mnohdy i dárek za pár korun udělá radost za milión.